Przedszkole Niepubliczne „ Stokrotka ” zlokalizowane jest w parterowym budynku, otoczonym pięknym, dużym ogrodem - pełnym zieleni i kwiatów oraz placem zabaw,
który wyposażony jest w sprzęt sportowy i nowoczesne aranżacje edukacyjne.

W naszym przedszkolu funkcjonują 4 oddziały, skupiające dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Placówka czynna jest przez 11 miesięcy w roku, w godzinach od 6.00 do 18.00.

Więcej informacji nt. Przedszkola znajdziecie Państwo w dziale:

"O PRZEDSZKOLU"

   

 
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/2016
Przedszkole Niepubliczne "Stokrotka" ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2015/2016.
Szczegóły oferty ukażą się po kliknięciu
w ikonkę obok.

 
  

21 LIPCA – SPACEREM PO PARKU MIEJSKIM


Wycieczką do parku rozpoczęliśmy cykl tematyczny „Przyroda urzeka swoim pięknem i inspiruje do działania”. Najpierw udaliśmy się do Palmiarni – budynek stale jest remontowany, ale mimo tego udało nam się zobaczyć rzadkie rośliny i wiele gatunków barwnego ptactwa. Następnie przespacerowaliśmy się głównym deptakiem (z częściowo odnowioną nawierzchnią), podziwialiśmy liliowce, hortensje, wąchaliśmy liście bodziszka i przemknęliśmy pod pergolą przy Żabim Dołku. Z kieszeniami pełnymi żołędnych czapeczek ruszyliśmy w stronę Muszli Koncertowej i obejrzawszy kompleks fontann, wróciliśmy autokarem do przedszkola.

[GALERIA]

 
 

 

9 LIPCA – MÓJ PRZYJACIEL MIŚ


Drugi tydzień wakacji upłynął w „Stokrotce” pod znakiem misia – dzieci przynosiły do przedszkola swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im w zabawach, grach, przy posiłkach… Największą atrakcję stanowiła drama inspirowana opowieścią o Złotowłosej i trzech Niedźwiadkach, której zwieńczeniem była sympatyczna zabawa ruchowa:

Niedźwiadek

 Instrukcja: Śpiewamy poniższą piosenkę pokazując wymienione części ciała.

Lewa łapka,   (wyciągamy przed siebie lewą rękę)
prawa łapka,   (wyciągamy przed siebie prawą rękę)
Ja jestem niedźwiadek.   (wskazujemy na siebie)
Lewa nóżka,   (wystawiamy lewą nogę)
prawa nóżka,   (wystawiamy prawą nogę)
a to jest mój zadek.   (wypinamy pupę i klepiemy się po niej)
Lubię miodek, kocham miodek,   (głaszczemy się po brzuchu)
podbieram go pszczółkom -  ( robimy gest rękami w powietrzu jakbyśmy coś zabierali)
lewą łapką,   (wyciągamy przed siebie lewą rękę)
prawą łapką   (wyciągamy przed siebie prawą rękę)
albo ciągnę rurką   (robimy rurkę przy ustach i ruszamy palcami).

[GALERIA]

 
 

 

8 LIPCA – W "OTWARTEJ PRACOWNI SZTUKI”


Nasze Przedszkolaki uczestniczyły dzisiaj w warsztatach plastycznych pod hasłem
„Z barwą i fakturą na TY”. Prace wkrótce zostaną umieszczone w galerii na stronie internetowej naszego przedszkola. Wybrane obrazki prawdopodobnie znajdą się na listopadowej wystawie dokumentującej działalność Otwartej Pracowni Sztuki.

[GALERIA]

 
 

 

7 LIPCA – W „ŚWIECIE POD KYCZERĄ”


W poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć w „Stokrotce” muzyków i tancerzy z Tajwanu. Artyści przybyli do Legnicy na XVII Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Występujący w amfiteatrze zespół Han Shin ujął nas przepięknymi, barwnymi strojami, promiennymi uśmiechami i znakomicie dopracowanym programem artystycznym.

[GALERIA]

 
 

 

CZTERY LATA TU SPĘDZILIŚMY...


26 czerwca odbyło się podsumowanie czteroletniej przygody Biedroneczek ze „Stokrotką”. Dzieciaczki pod opieką Pani Krysi i Pani Basi, przy ogromnym współudziale Pani Eli (rytmika) i Pani Moniki (taniec dyskotekowy) przygotowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności muzyczno-taneczno-recytatorskich. Występ był krótkim przypomnieniem kolejnych etapów wrastania w przedszkolny świat.

Dziękujemy za wspaniałe cztery lata!

[GALERIA]

 
 

 

POŻEGNAMY PRZEDSZKOLE, POKŁONIMY SIĘ SZKOLE


W środę odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola z udziałem starszych Żabek. Dzieci, które od września zasiądą w szkolnych ławach pożegnały się ze „Stokrotką” przygotowanym specjalnie na tę okazję programem artystycznym.

[GALERIA]

 
 

 

23 CZERWCA - CZEKA NA WAS SZKOŁA!


Młodsi Koledzy i Koleżanki pożegnały „Stokrotkowiczów” kończących edukację przedszkolną. Po występie wszyscy przyszli uczniowie otrzymali ręcznie robione zakładki – niech wyglądające z książki pamiątki będą jednocześnie zachętą do wizyty w Przedszkolu już po wakacjach!

[GALERIA]


 
 

 

21 CZERWCA - KOLEJNY PIĘKNY JUBILEUSZ


Trudno oszacować, ilu młodych legniczan przeżyło (krótszą bądź dłuższą) przygodę z tańcem dzięki Pani Monice Kuligowskiej – instruktorce tańca współczesnego, niebywale wytrwałej, cierpliwej i pomysłowej osobie o ogromnej wyobraźni.
Podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia Zespołu „Złote Dzieci” okazało się, że wielu tancerzy to absolwenci naszego Przedszkola! Pani Monika podkreślała, że wieloletnia współpraca z najmłodszymi owocuje zasileniem szeregów sekcji tanecznej działające przy SDK „Kopernik”.

Dziękujemy Państwu Winiarskim za udostępnienie nagrań z sobotniego występu naszych Przedszkolaków w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Lotniczej.
http://www.youtube.com/watch?v=RF9yY1Ryz8c

https://www.youtube.com/watch?v=1-zppY50EnI&feature=youtu.be

 
 

 

18 CZERWCA - ŚWIĘTUJEMY Z "EKOBIBLIOTEKĄ"


W środę „Biedroneczki” miały zaszczyt uczestniczyć w jubileuszowej gali podsumowującej 20-letnią działalność Ekobiblioteki. Na dziedzińcu Akademii Rycerskiej nasi wychowankowie wystąpili w rolach laureatów V Przeglądu Przedszkolnych Form Teatralnych, prezentując przybyłym gościom spektakl pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. A po udanym występie i przemiłych słowach ze strony pracowników biblioteki oraz Pana Prezydenta udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na słodki deser!

Fotorelacje z portali internetowych:
http://legnica.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/folk-day-dzien-ekobiblioteki-w-legnicy-zdjecia,2329272,galeria,t,id,tm.html
kulturalia.lca.pl/ekobiblioteka-skonczyla-20-lat.html

[GALERIA]
 
 

 

12 CZERWCA - Z REWIZYTĄ W SP-16


Biedroneczki już niedługo zasiądą w szkolnych ławach – tymczasem odwiedziły swoje Koleżanki i Kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 16. Na Przedszkolakach największe wrażenie zrobił ogromny gmach szkoły z obszernymi, przypominającymi labirynt korytarzami. Dzieci zapamiętają na pewno barwne dekoracje, odznaczenia i puchary umieszczone w gablotach, jasne sale lekcyjne oraz Koziołka Matołka, symbol szkoły związany z patronem – Kornelem Makuszyńskim.

[GALERIA]

 
 

 

10 CZERWCA - PASOWANIE NA CZYTELNIKA


Cykl zajęć bibliotecznych zwieńczony został uroczystym pasowaniem na czytelnika. W roku szkolnym 2013/2014 Starszaki współpracowały z filią nr 2 Legnickiej Biblioteki Publicznej (zwaną familiarnie „Biblioteką z Jeżem”).

[GALERIA]

 
 

 

LEGNICA MOIM MIASTEM


Dziecko musi wiedzieć, że jest przedszkolakiem – członkiem społeczności przedszkolnej, by po pewnym czasie zrozumieć, co to znaczy „być legniczaninem”, „być Polakiem”, „być Europejczykiem”. Bardzo ważnym elementem naszej pracy wychowawczo-dydaktycznej jest kształtowanie tożsamości wychowanków przy respektowaniu indywidualnych cech, upodobań i predyspozycji.

Zwieńczeniem cyklu zajęć poświęconych naszemu miastu były zajęcia integracyjne zorganizowane przez Panią Ulę i Panią Rysię. Po małym teście okazało się, że Maluszki potrafią wskazać właściwe kolory flagi Legnicy, Muchomorki bez problemu odnajdują nasz herb, Żabki w ciągu chwili ułożą z rozsypanych liter nazwę miasta, a Biedroneczki jednym tchem wymienią nazwy prezentowanych na zdjęciach zabytków. Po rozwiązaniu zadań i krótkim programie artystycznym w wykonaniu grupy III nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pod hasłem „Odkryjmy piękno Legnicy”.

[GALERIA]

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

.

 
 

 

POŻEGNALIŚMY CYGAŃSKI TABOR


Naszą małą tradycją stał się już organizowany na początku czerwca piknik rodzinny. Za każdym razem zabawa podporządkowana jest wybranej konwencji – w tym roku motywem przewodnim festynu był tabor cygański.

Jak przebiegał piątkowy piknik rodzinny? Było kolorowo (dzięki wspaniałym przebraniom i wielkim bańkom mydlanym), wesoło (za sprawą tańców do których zagrzewała nas Pani Joasia), spontanicznie, skocznie, a nawet czekoladowo (muzycznym hitem stał się utwór „Chocolate Choco Choco”).
Dziękujemy Państwu za wyjątkowe spotkanie w stokrotkowym gronie!

[GALERIA]

 
 

 

3 CZERWCA – "KRÓLEWNA ŚMIESZKA"


Afisz wyjaśni wszystko. A śmiechu było po pachy!

[GALERIA]

 
 


 

PRZEDSZKOLE W RUCHU


Z radością informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało „Stokrotce” tytuł „Przedszkola w Ruchu”. Spośród placówek zgłoszonych do udziału w akcji „Ćwiczyć każdy może” wybrano te instytucje, które najlepiej wywiązały się z realizacji zadań przypisanych do poszczególnych obszarów. Przedszkola mogły pochwalić się osiągnięciami w następujących sferach:

  • wychowanie fizyczne (zajęcia edukacyjne),
  • edukacja zdrowotna,
  • podnoszenie kwalifikacji wychowawców,
  • aktywność z udziałem rodziny.

opis projektu, listę działań oraz mapę... „Szkół i Przedszkoli w Ruchu” znajdą Państwo pod adresem: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol-w-ruchu (rejon: m. Legnica)

 
 

 

30 MAJA – DZIEŃ DZIECKA!


Przez okrągły rok staramy się działać tak, by jak najlepiej wspierać rozwój naszych Przedszkolaków – wpływamy bowiem na bodaj najważniejszy okres rozwoju, który silnie oddziałuje na przebieg kolejnych etapów dorastania. Towarzyszymy, współodczuwamy, kształtujemy… Chcielibyśmy robić to jak najlepiej!

Podarki z okazji Dnia Dziecka (karneciki z życzeniami, słodycze i zabawki) nasi „Stokrotkowicze” otrzymali już w piątek. Niebawem (4 czerwca) przyjdzie pora na kolejny prezent, jednak jego ślad pozostanie tylko w pamięci naszych Przedszkolaków…

[GALERIA]

 
 

 

29 MAJA – NA INDIAŃSKIEJ ŚCIEŻCE


Koncert „Na indiańskiej ścieżce” był ostatnim przedwakacyjnych spotkaniem z muzykami Lubuskiego Biura Koncertowego. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o życiu w indiańskiej wiosce, szybko podchwytując melodię i słowa pieśni wykonywanych przez przesympatycznych Gości z Ameryki Południowej.
[GALERIA]

 
 

 

27 MAJA – JAK BYĆ… UCZESANĄ


Pszczółki – niektóre po raz pierwszy – miały okazję poddać się profesjonalnym zabiegom fryzjerskim. Mnóstwo frajdy sprawiły dzieciom odwiedziny Pani Asi, która przybyła do najmłodszej grupy z walizką pełną różnych akcesoriów i preparatów. Ciekawsze od oglądania nożyczek, wałków i grzebieni było oczywiście samo czesanie, a potem utrwalanie fryzur…

[GALERIA]

 
 


 

22 MAJA - IMIENINY STOKROTKI


Od tego roku 22 maja obchodzimy Imieniny Przedszkola.

Dzieci i Rodzice proszeni byli o przyniesienie kwiatów doniczkowych (na przykład samodzielnie wyhodowanych) i napisanie życzeń imieninowych dla „Stokrotki”. Rośliny rabatowe trafiły do ogrodu przedszkolnego, pozostałe znalazły miejsce w salach.
Przed wejściem do budynku ogromne stokrotki wykonane różnymi technikami przez dzieci z poszczególnych grup przypominały nam o znaku rozpoznawczym przedszkola. Nie ma imienin bez słodkości, dlatego też podczas drugiego śniadania Przedszkolaczki zasiadły do uroczyście nakrytych stolików, uczciwszy nowe święto kawałkiem truskawkowego tortu oraz „Kubusiowym” toastem.

A czego „Stokrotce” życzą Dzieci?
(wszystkie życzenia uwiecznione zostały na zdjęciach w galerii)

Oliwcia:
Hejże chłopaki, hejże dziewczyny,
Dzisiaj STOKROTKA ma Imieniny!

Czego jej życzyć – chyba już wiemy,
Więc z tymi słowy do niej biegniemy.
Niechaj unika policji, straży,
złych hydraulików oraz malarzy.
Myszy, korników, innych robaków
I bardzo kocha swych przedszkolaków!
I niech nam służy w słońcu czy burzy,

Tego Jej życzę ja, człek nieduży.

Mateuszek:
Stokrotkowe przedszkole od innych Ciebie wolę!
Ja się chcę z Tobą bawić i innym radość sprawić!
Bo Stokrotka to jest kwiatek,nie tulipan i nie bratek, Lecz Stokrotka to też miejsce,
gdzie zabawy najważniejsze.

Przedszkolaku, przeżyj przygodę,
Niech Twoi Rodzice nie zachodzą w głowę,
Bo Stokrotka to na pewno
przedszkole
WYJĄTKOWE!

Kacperek:
W naszym Przedszkolu z tradycjami
jest święto nad świętami.
Nie króluje dziś historia,
lecz przyroda i biologia.
Zacnym gościem jest STOKROTKA,
która pięknem olśniła świat.
Każdy gość i każda pani
są dziś nią OCZAROWANI.


[GALERIA]
 
 

 

WAŻNY KOMUNIKAT!


Niebawem festyn rodzinny, a zatem...

Po pierwsze: prosimy o zapoznanie się z treścią "obwieszczenia".
Po drugie: koniecznie muszą Państwo zarezerwować popołudnie 6 czerwca 2014 r.
Po trzecie: trzeba jak najszybciej wymyślić dla siebie (Rodziców) i dla Dzieci stroje w konwencji cygańskiej.


 
 

 

20 MAJA - CZYM JEST REZERWAT PRZYRODY?We wtorek na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Buczyna Szprotawska wyruszyły Przedszkolaki z grupy IV. Spacer z przewodnikiem zaowocował ciekawymi obserwacjami występujących na tym obszarze osobliwości przyrodniczych. Pan Lucjan cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania dzieci (także na pragmatyczne: „A kiedy będziemy mogli coś zjeść?”), pokazywał rośliny, których można spróbować w lesie, podnosił z ziemi ślimaki i żuki, zachęcał do wąchania igieł, szyszek, do obejmowania drzew – to właśnie ideał wielozmysłowego poznawania świata!
[GALERIA]

 
 

 

16 MAJA - JESTEŚMY LEGNICZANAMIDzieci w ciągu całego roku przy różnych okazjach wysłuchują legend związanych z regionem, gromadzą informacje o historii i architekturze, dowiadują się, jak wyglądają herb i flaga Legnicy, a wiosną z bliska przyglądają się zabytkom zlokalizowanym w Śródmieściu. Na maj przypada kulminacja cyklu zajęć tematycznych poświęconych naszemu miastu.

16 maja dzieci z grupy III i grupy IV pod przewodnictwem Pani Rysi wyruszyły na zwiedzanie Legnicy. Przedszkolaki zobaczyły m.in. Śledziówki, Katedrę, Kościół p.w. św. Jana, dawny Ratusz, dziedziniec Akademii Rycerskiej i Zamek Piastowski - może przy okazji upatrzyły miejsce godne uwagi w kontekście trwającego konkursu fotograficznego?

[GALERIA]


 
 

 

14 MAJA - W OSADZIE DANIELINazwa „Osada danieli” niewiele mówi o gospodarstwie agroturystycznym na obrzeżach Jaroszówki. W osadzie, oprócz danieli, swój dom znalazły (zaczynając od najbardziej zaskakujących gatunków): młode kangury, alpaka, nutrie, świnie wietnamskie, bażanty, owce i kozy, krowy, kuce, króliki, kaczki, gęsi (białe, szare), kury ozdobne, indyki, perliczki, koty i rasowe psy.

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, na dużych stołach czekały świeżo upieczone bułeczki drożdżowe z owocami i ciepła herbata. Naszym przewodnikiem po osadzie była Pani Bogusia, która długo i zajmująco opowiadała o cechach i zwyczajach poszczególnych zwierząt. Po posiłku Pszczółki i Muchomorki przemierzyły wzdłuż i wszerz cały teren zielony przynależny do agroturystyki, nie odpuszczając huśtawkom ani zabawkowym pojazdom na czterech kółkach. Podczas zabawy nie trzeba było nawet zwracać uwagi na przemieszczające się po niebie deszczowe chmury, ponieważ w każdej chwili mogliśmy się schronić w przestronnej altanie, w której rozbrzmiewała muzyka dyskotekowa, błyskały kolorowe światła, fruwały balony i bańki mydlane.

[GALERIA]


 
 

 

13 MAJA - ZWIEDZANIE STADIONUMamy za sobą kolejny etap integracji „Stokrotki” z klubem piłkarskim MKS Miedź Legnica. Z inicjatywy Państwa Schäffterów wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w festynie zorganizowanym na terenie legnickiego stadionu.

Stokrotkowicze mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić bazę treningową: pomieszczenia administracyjne, szatnie, gabinet odnowy biologicznej, salę fitness i salę telewizyjną, wczuły się w rolę kibiców na trybunach, pobiegały za piłką po równo przystrzyżonej murawie, a na koniec zregenerowały się pysznymi kiełbaskami z grilla.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w przedsięwzięcie Rodzicom Przedszkolaków oraz uśmiechniętym i uczynnym Pracownikom Klubu MKS Miedź Legnica.

Relacja na stronie Klubu:
http://www.miedzlegnica.eu/index.php/news/przedszkole-stokrotka-odwiedzio-miedziank/

Fotorelacja w serwisie Nasze Miasto:
http://legnica.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/przedszkolaki-z-wizyta-w-klubie-miedz-legnica-zdjecia,2270016,galeria,t,id,tm.html

[GALERIA]


 
 

 

9 MAJA - W "BIBLIOTECE Z JEŻEM"


W wieżowcu przy ul. Pomorskiej mieści się Filia Dziecięco-Młodzieżowa nr 2 Legnickiej Biblioteki Publicznej. Nie tylko z racji bliskiego sąsiedztwa nasze Przedszkolaki regularnie odwiedzają tę instytucję. Podczas cyklicznych spotkań, będących prawdziwą inicjacją czytelniczą, Dzieci poznają zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i dowiadują się, jak przebiega proces wydawniczy.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się, dlaczego maskotką filii jest jeż, to śmiało można już o to zapytać nasze Żabki z grupy III…

[GALERIA]
 
 

 

8 MAJA - OT, TAKA WYCIECZKA


Niby to tylko kilka kroków od przedszkola, dwa kwadranse spędzone w hali z dużymi czerwonymi (hałaśliwymi) pojazdami i prysznic z ogromnej „sikawki”. Entuzjazm Dzieci (narastający w miarę przybliżania się do jednostki Straży Pożarnej przy ul. Sudeckiej, wyrażany później okrzykami i podskokami) był wystarczającym potwierdzeniem, że zorganizowanie spotkania ze Strażakami to niewątpliwie strzał w dziesiątkę.

Warto przy okazji podać dwie ciekawostki. Po pierwsze – odwiedziliśmy Strażaków krótko po ważnym dla nich święcie , 4 maja ustanowiony został Dniem Strażaka (to data imienin patrona, św. Floriana).
Po drugie – na wozach strażackich zauważyliśmy naklejki z bykami. Po przeczytaniu notki na stronie internetowej jednostki okazało się, że oddział ten nazywany bywa żartobliwie „Bykownią”, ponieważ został utworzony na bazie zabudowań pełniących dawniej funkcję stacji unasienniania bydła.

[GALERIA]


 
 

 

7 MAJA - PRZEDSTAWIENIE "CALINECZKA"


W środę nasze Przedszkolaki obejrzały przedstawienie kukiełkowe na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w wykonaniu Teatru „Złota Kaczka”.

[GALERIA]

 
 

 

30 KWIETNIA – WIZYTA UCZNIÓW Z SP-16


W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym zaprosiliśmy do naszego Przedszkola Uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 16. Pierwszoklasiści (wśród których znalazło się wielu naszych Absolwentów) wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, a później obejrzeli przedstawienie ekologiczne w wykonaniu „Biedroneczek”.

[GALERIA]

 
 

 

29 KWIETNIA – MALUSZKI MAJĄ SWOJE DRZEWKO


„Pszczółki” wyczekiwały odpowiedniej pogody, by zakasać rękawy i wraz z Panem Bogdanem udać się do przedszkolnego ogródka. Cel owej wyprawy był szczytny - polegał na zasadzeniu magnolii. Poprzez ten gest Maluszki włączyły się w akcję sadzenia nowych roślin z okazji Dnia Ziemi.

[GALERIA]

 
 

 

29 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA


Nasze przedszkole bywa określane piłkarskim, ale na pewno jest również przedszkolem roztańczonym. Międzynarodowy Dzień Tańca uczciliśmy pokazem tańca współczesnego w wykonaniu Dzieci z grupy IV, które układ choreograficzny wyćwiczyły pod okiem Pani Moniki Kuligowskiej. Po występie Biedroneczek wszystkie Przedszkolaki pląsały razem przy muzyce dyskotekowej. [GALERIA]

Poniżej link do filmu:

http://youtu.be/SNQryW0PIqo


 
 

 

25 KWIETNIA - MALI AKTORZY DLA EKOLOGII


Nasze Starszaki zajęły pierwsze miejsce w V Przeglądzie Przedszkolnych Form Teatralnych organizowanym przez legnicką Ekobibliotekę. Pomysłowo ucharakteryzowani aktorzy (wielki ukłon w stronę zaangażowanych Rodziców) zdobyli przychylność jury spektaklem pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. [GALERIA]


 
 

 

24 KWIETNIA - ZIEMIA TO NASZ DOM


Kształtowanie postaw ekologicznych to jeden z priorytetów działalności wychowawczo-dydaktycznej naszego przedszkola. Budowanie dziecięcej wiedzy o przyrodzie oraz modelowanie właściwych zachowań związanych z oszczędzaniem zasobów, utrzymywaniem czystości, ochroną roślin i zwierząt to elementy, które pojawiają się właściwie przy każdym realizowanym cyklu tematycznym. Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi był przyczynkiem do zorganizowania spotkania integracyjnego dla wszystkich grup, podczas którego Przedszkolaki – po uroczystym przyrzeczeniu – otrzymały ordery Małego Ekologa. [GALERIA]

Zajęcia integracyjne zakończyło oficjalne ogłoszenie listy laureatów konkursu konstrukcyjnego „Coś z niczego – ekozabawka”.


 
 

 

23 KWIETNIA - "O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI"


Czy to bajka, czy nie bajka,
myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież Wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie

W środę Stokrotkowicze obejrzeli w Klubie Nauczyciela spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. [GALERIA]


 
 

 

17 KWIETNIA - AKCJA CHARYTATYWNA


W okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy akcję zbierania zabawek, ubrań i słodyczy dla Wychowanków Domu Dziecka w Jaworze. Dzięki Państwa hojności do ośrodka trafiły również większe (i jak się okazało - aktualnie bardzo przydatne) podarunki takie jak fotelik do karmienia malucha czy mata edukacyjna dla niemowląt.

Przekazujemy Państwu serdeczne wyrazy wdzięczności ze strony Personelu i Podopiecznych Domu Dziecka w Jaworze.

..

..


 
 

 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE GRUPY II i IV


Każda okazja jest dobra do doskonalenia umiejętności posługiwania się sprzętem elektronicznym. A Wielkanoc to okazja znakomita! Kurka z kurczątkami oraz zając z koszem malowanych jaj umiliły Muchomorkom i Biedronkom wspólnie spędzony czas… [GALERIA]
 
 

 

16 KWIETNIA - WIELKANOCNY ZAJĄCZEK


Przedszkolaki wspólnie przygotowywały się do nadejścia Świąt Wielkanocnych: Maluszki odegrały krótką scenkę z udziałem Zajączka, Kurczaczka i Baranka, a starsze dzieci przypomniały o zwyczajach wielkanocnych i symbolice poszczególnych części święconki.

Zajączek nie był bezinteresowny! Zanim podarował dzieciom okolicznościowe kolorowanki i słodkości – domagał się, by każda grupa stworzyła portret miłego Szaraczka. Dowody spełnionej prośby mogą Państwo obejrzeć w szatni. [GALERIA]


 
 

 

15 KWIETNIA – O LUCYNIE, KTÓRA TAŃCZYĆ NIE CHCIAŁA…


…ale taniec w końcu polubiła. Z opowieścią rozkapryszonej Księżniczce przybyło do nas Lubuskie Biuro Koncertowe. Pianino i trąbka oraz nagrania z muzyką z różnych stron świata były tłem solowych pokazów tanecznych. [GALERIA]
 
 

 

PRZEDE WSZYSTKIM CHĘĆ


Serdecznie dziękujemy za żywe zainteresowanie konkursem konstrukcyjnym na EKOZABAWKĘ. Otrzymaliśmy ponad pięćdziesiąt wyjątkowych konstrukcji – każda na swój sposób oryginalna, pomysłowa, a co najważniejsze – powstała jako efekt wspólnej zabawy dorosłego z dzieckiem. Wybór najlepszych prac okazał się nie lada zagwozdką, dlatego postanowiliśmy wyłonić zwycięzców na drodze głosowania. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 kwietnia po happeningu z okazji obchodów Dnia Ziemi.
 
 

 

3 KWIETNIA - "KŁOPOTY KLAUNA"


Bardzo lubimy odwiedziny wałbrzyskiego Teatru Humoru Igraszka, ponieważ zawsze mamy pewność, że nasze Przedszkolaki obejrzą przedstawienie dopracowane w najmniejszych szczegółach. „Kłopoty Klauna” to pełna wysmakowanego humoru opowieść o niełatwej miłości Państwa Klaunów, o trudach „tacierzyństwa” i dziwnej przyjaźni z „Chińczyczką" [GALERIA]
 
 

 

Foto: Lca.pl

ZASŁUŻONA DLA LEGNICY


Mamy przyjemność poinformować, że Pani Monika Kuligowska – współpracująca z naszym przedszkolem od wielu lat instruktorka tańca współczesnego, została wyróżniona odznaką „Zasłużonego dla Legnicy”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu zawodowym!
 
 

 

27 MARCA DZIEŃ TEATRU


Świnka Peppa zagrała Czerwonego Kapturka w przedstawieniu szkolnym, w kilka chwil stworzyła teatrzyk kukiełkowy ze swoimi kuzynami, a Pan Bóbr z bajki o Żółwiu Franklinie dowiódł, że niełatwo być reżyserem… Obejrzane przez Dzieci bajki były pretekstem do utrwalenia wiadomości o różnych aspektach sztuki teatralnej. [GALERIA]
 
 

 

KONKURS! EKOZABAWKA, CZYLI COŚ Z NICZEGO


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie konstrukcyjnym, którego celem jest udowodnienie, że z pozoru niepotrzebne resztki, odpady przy umiejętnej obróbce i w połączeniu z odrobiną fantazji – mogą przybrać niestworzone formy.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

REGULAMIN STR. 1

REGULAMIN STR. 2
 
 

 

WIOSENNY SPEKTAKL GRUPY KANON


Podczas piątkowego przedstawienia w wykonaniu krakowskiej grupy KANON nasi Stokrotkowicze utrwalili wiedzę o zwyczajach zwierząt takich jak: wiewiórka, bocian, sójka i niedźwiedź. Spektakl był znakomitym dopełnieniem obfitującego w wydarzenia pierwszego dnia wiosny. [GALERIA]
 
 

 

21 MARCA – POWITANIE WIOSNY


O nadejściu wiosny nikogo nie trzeba pzekonywać – aura za oknem daje jej najlepsze świadectwo. Nasi „Stokrotkowicze” wzięli dziś udział w radosnym happeningu z okazji rozpoczęcia kolejnej pory roku, a potem gremialnie udali się na tradycyjny marsz z marzanną. [GALERIA]
 
 


 

20 MARCA – "CHOMIK SZUKA WIOSNY"


O żabkach, bocianach i marcowej pogodzie rozmawiały Dzieci z Grupy I, II i IV podczas przygotowanych przez Panią Basię zajęć integracyjnych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Przedszkolaki chłonęły wiadomości o przyrodzie, słuchając opowiadania o zwiastunach wiosny i podrygując w zabawach ruchowych. [GALERIA]
 
 


 

WIRTUALNE SZACHY


Niewątpliwie tradycyjne szachy posiadają walory, których żaden program komputerowy nie zastąpi, Pan Piotr Kowalak (instruktor zajęć szachowych) pokazał nam jednak, że nawet tradycyjna gra logiczna może wystąpić w nowej odsłonie. [GALERIA]
 
 


 

19 MARCA – „DZIECI LUBIĄ WIERSZE”

Znamy już zwycięzców 3. Konkursu Recytatorskiego! Uczestnikom gratulujemy odwagi do wystąpienia przed tak licznym gronem widzów.
Laureatki ze starszych grup – Julia Bąkowska i Maja Bodnarczuk będą prezentowały nasze przedszkole w Miejskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w najbliższy wtorek w Przedszkolu Niepublicznym „Jedynka”. [GALERIA]wyniki konkursu
 
 


 

13 MARCA – O GITARZE PRAWIE WSZYSTKO


Gitara to instrument strunowy szarpany… ale to nie wszystko co można powiedzieć o gitarze. Lubuskie Biuro Koncertowe po raz kolejny zadbało o edukację muzyczną naszych Przedszkolaków i po raz kolejny udowodniło nam, że dźwięki opowiadają najciekawsze historie. [GALERIA]
 
 


 

PRZEMOC TO NIE TYLKO KLAPSY


Polecamy do uważnej lektury broszurę wydaną w ramach programu Dzieciństwo bez przemocy. Autorzy publikacji proponują 10 kroków wiodących do ukształtowania pozytywnych relacji rodziców z dziećmi, przekonując tym samym, że już drobne zmiany (takie jak przyjęcie punktu widzenia dziecka, przeformułowywanie komunikatów) mogą przynieść oczekiwane rezultaty wychowawcze.

. .

. .
 
 

 

10 MARCA - AKADEMIA FOTOGRAFII


Adaś Niezgódka i Pan Kleks urządzili naszym Stokrotkowiczom lekcję fotografii. Przedstawienie inspirowane „Akademią Pana Kleksa” było pretekstem do syntetycznego przedstawienia historii aparatu fotograficznego i okazją do zapoznania Przedszkolaków z wybranymi wątkami utworu Jana Brzechwy. Aktorzy Agencji Artystycznej Creatiw ze Starego Sącza zdobyli sympatię dzieci zapraszając je do wspólnego śpiewu i podrygiwania przy klasycznych utworach z repertuaru piosenki dziecięcej. [GALERIA]
 
 

 

6 MARCA – AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY-DOH


Sprawne paluszki to gwarancja sukcesu w nauce pisania! Pamiętamy o tym podczas bardzo przyjemnych ćwiczeń mięśni dłoni z wykorzystaniem ciastoliny Play-Doh. [GALERIA]
 
 

 

5 MARCA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU


Przed południem ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczne i wesołe zabawy zimowe”. „Stokrotka” nazywana jest „najbardziej piłkarskim przedszkolem”, zatem podsumowanie akcji związanej z promowaniem aktywności fizycznej nie mogło odbyć się bez naszych Przyjaciół z Miedziowego Klubu Sportowego Miedź Legnica. Piłkarze pomogli nam wytypować najlepsze prace (wybór był szalenie trudny!), zostawili na dyplomach autografy i wzięli udział we wręczaniu nagród. Po części oficjalnej przedszkolaki spróbowały swoich sił na „różowym boisku” i zaimprowizowały (w kilka chwil, bo wizyta sportowców była dla dzieci niespodzianką) krótki program artystyczny. [GALERIA]

.
wyniki konkursu
film

Relacja ze strony Klubu piłkarskiego MIEDŹ LEGNICA:
http://www.miedzlegnica.eu/ index.php/news/ja-to-ja-ty-to- ty-razem-to-jestemy-my/
 
 

 

5 MARCA – ZWIASTUNY WIOSNY


W naszym ogródku robi się coraz bardziej kolorowo. Jako pierwsze z traw wyłoniły się dzielne krokusy, szybko dołączyły do nich bratki, prymulki… . [GALERIA]

 
 

 

27 LUTEGO – SPOTKANIE W BIBLIOTECE


Maluszki doskonale czuły się w przestrzeni Filii nr 6 Legnickiej Biblioteki Publicznej, ale bez wątpienia czaru całej wizycie przydali przesympatyczni goście w mundurach. Panowie Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, jak zachować się w razie zagrożenia ze strony agresywnego psa – pozycje żółwia i drzewa są już nam bardzo dobrze znane! A przy okazji… można było pooglądać (i przymierzyć) kajdanki. [GALERIA]

 
 

 

27 LUTEGO – JAŚ I MAŁGOSIA W TEATRZE CIENI


Niezwykły – choć przecież tak oszczędny w środkach – teatr cieni za każdym razem zachwyca nasze Przedszkolaki. Pani Ela przedstawiła dzieciom bajkę o Jasiu i Małgosi, wykorzystując temat utworu do poruszenia wątku cienia. Czym jest cień? Jak i kiedy powstaje? Czy każdy człowiek i rzecz go posiada? Pytania te pozostawiono bez odpowiedzi, by pozwolić naszym Stokrotkowiczom na samodzielne odkrywanie rozwiązań. [GALERIA]

 
 

 

26 LUTEGO – ZABAWY ZIMOWE


Na „bezzimiu” nawet gazetowe kulki pozwolą na stworzenie bałwana! Inspiracjami do podobnych poczynań zasypały nas Pani Krysia i Pani Basia z grupy IV podczas zajęć integracyjnych pod hasłem „Zabawy zimowe”. Konkurencje takie jak kocykowy kulig, taniec śnieżynek czy hokej na parkiecie wprawiły nas w doskonały nastrój i sprawiły, że bardzo szybko zniknęła tęsknota za nieobecną w tym roku śniegową zimą. [GALERIA]

 
 

 

19 LUTEGO – ROZWÓJ TO RUCH


W ramach Roku Szkoły w Ruchu Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało placówkom oświatowym udział w akcji propagującej aktywność fizyczną pod hasłem „Ćwiczyć każdy może”. Ubieganie się o miano „Przedszkola w Ruchu” związane jest z koniecznością wypełnienia określonych zadań w zakresie: organizacji zajęć wychowania fizycznego, poruszania zagadnień edukacji zdrowotnej, podnoszenia kompetencji kadry nauczycielskiej. Wybrane scenariusze zrealizowanych w naszym przedszkolu zajęć ruchowych znajdą Państwo w dziale Publikacje. [GALERIA]

 
 

 

17 LUTEGO – PIERWSZA LIGA


Ubrane w stroje reprezentacji Polski Pszczółki o wiele chętniej podejmowały aktywność ruchową. Ich energia fizyczna została spożytkowana na ćwiczenia gimnastyczne. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji „Rok szkoły w ruchu - ćwiczyć każdy może”. [GALERIA]

 
 

 

14 LUTEGO – LUBIMY LUBIĆ


Walentynki są dla nas pretekstem okazywania pozytywnych uczuć – lubimy się, szanujemy, wspólna zabawa sprawia nam radość. Ubrani na czerwono zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by pod przewodnictwem uroczej Królowej Walentynki uczcić święto zakochanych. [GALERIA]

 
 

 

14 LUTEGO - BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK


Centrum Ruchu Drogowego zorganizowało w „Stokrotce” mini-wykład dotyczący bezpieczeństwa. [GALERIA]

 
 

 

13 LUTEGO – KOSMICZNE ĆWICZENIA


Pani Ela zabrała w kosmiczną podróż Muchomorki, realizując przy tym cele akcji „Ćwiczyć każdy może” ministerialnego programu Szkoła w ruchu. [GALERIA]

 
 

 

10 LUTEGO – W KRAINIE OLBRZYMÓW I LILIPUTÓW


Dźwięki fletu poprzecznego, tuby i pianina okazały się doskonałym tłem dla opowieści o przygodach Guliwera. Z bajką muzyczną przyjechali do nas muzycy Lubuskiego Biura Koncertowego. [GALERIA]

 
 

 

6 LUTEGO – NOWE PRZYGODY TOMCIA PALUCHA


W czwartek Stokrotkowicze obejrzeli spektakl wałbrzyskiego teatru William-Es inspirowany losami Tomcia Palucha z baśni Perraulta i Braci Grimm. [GALERIA]

 
 

 

28-31 STYCZNIA - OBCHODY DNIA BABCI
I DNIA DZIADKA


W minionym tygodniu zorganizowaliśmy cykl występów artystycznych z okazji Dnia Babci i Dziadka. Od wtorku, dzień po dniu dzieci z każdej grupy dumnie prezentowały swoim Najbliższym rozmaite talenty - wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie.

Z dedykacją dla Babci i Dziadka

Kalendarz ma kartek wiele,
czarne na co dzień,  
czerwone w niedziele…
Zrywam dziś kartkę -
znowu zwykła strona.
Lepsza na to święto
byłaby zielona,
albo żółta, słoneczna,
pachnąca jak róża.  
Zrobię Wam kalendarz,
kiedy będę duża!  

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej dla poszczególnych grup w sekcji "Galeria"

 
 

 

16 STYCZNIA - LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE NA FALI BRZECHWY


„Pan Maluśkiewicz i wieloryb” to kolejny epizod przygody z muzyką, w którą cyklicznie zabiera nas Lubuskie Biuro Koncertowe. Utwór Jana Brzechwy był pretekstem do zaprezentowania dzieciom instrumentów takich jak puzon, syntezator, melodyjka. [GALERIA]

 
 

 

 

14 STYCZNIA – KRAKOWSKA SZOPKA KOLĘDOWAZ kolędami i pastorałkami przybyli do nas artyści wałbrzyskiego Teatru Humoru „Igraszka”. W przedstawieniu pojawili się m. in. Górale, Herod, Śmierć, Pastuszkowie, Dziad i Baba, grane raz przez lalki, raz przez aktorów. Spektakl najbardziej zainteresował dzieci z najstarszej grupy, które całkiem niedawno same wcielały się w bohaterów biblijnego podania o narodzinach Jezusa. [GALERIA]

 
 

 

GÓRA GROSZA!


W tegorocznej akcji Góra Grosza naszym Przedszkolakom udało się uzbierać prawie 900 zł! Przedstawiamy Państwu szczegółowe zestawienie, dziękując serdecznie za wsparcie programu poprzez datki pieniężne i pomoc w przeliczaniu monet.
[WIĘCEJ]

 
 

 

14 STYCZNIA - POMAGAMY PTAKOM W ZIMIE


Dzieci z grupy I i grupy II wspólnie zastanawiały się, jak pomóc latającym przyjaciołom przetrwać zimę. Zajęcia integracyjne zostały zorganizowane w związku z obchodzonym niedawno Dniem Ligi Ochrony Przyrody. [GALERIA]

 
 

 

BAL KARNAWAŁOWY


Na balu karnawałowym w „Stokrotce” były tańce, hulanki… Nie takie swawole, ponieważ część zabaw przy muzyce polegała na naśladowaniu niebanalnych układów choreograficznych. O dobrą zabawę zadbał Klaun, o bezpieczeństwo – policjanci, swym towarzystwem zaszczyciły nas księżniczki i wiele innych postaci. Dzieciom dziękujemy za uśmiech, ogrom energii, a Rodzicom – za pomysłowość w przygotowaniu strojów i charakteryzacji. [GALERIA]

 
 

 

10 GRUDNIA – WIZYTA W MUZEUM MIEDZI


We wtorek Dzieci z grupy III i grupy IV odwiedziły legnickie Muzeum Miedzi i obejrzały następujące wystawy czasowe:
- Dawna moda dziecięca XVII-XX wieku,
- Zabawki z kufra naszych dziadków,
- Polski pejzaż – malarstwo Stefana Chabrowskiego,
- Ginące zawody – kotlarstwo.
Więcej informacji na temat ekspozycji znajdą Państwo na stronie internetowej muzeum pod adresem: http://www.muzeum-miedzi.art.pl/wystawy/wystawy-czasowe.html [GALERIA]

 
 

 

6 GRUDNIA – MIKOŁAJA… PRZYWIAŁ WIATR.


Od samego rana w przedszkolu panowała atmosfera radosnego oczekiwania na przybycie Mikołaja. Nie straszna mu była wichura! Przemiły Jegomość w czerwonym kubraku zjawił się tuż po śniadaniu, rozdał prezenty, obejrzał występy tematyczne i ocierając pot z czoła pożegnał się z nami – do przyszłego roku. [GALERIA]

 „Wiesz, Mikołaju...”  


Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka,  
nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą,
pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
znowu prezenty przynieść nam wokół.

 
 

 

6 GRUDNIA – SPEKTAKL „CUDOWNA LAMPA ALLADYNA”


W samo południe na Przedszkolaki czekała jeszcze jedna niespodzianka - spektakl krakowskiej grupy ART-RE pt. „Cudowna lampa Alladyna”. Dzieci wzięły udział w improwizacjach między kolejnymi scenami, bardzo żywo reagując na akcję osnutą wokół losów perskiego chłopca. [GALERIA]

 
 

 

4 GRUDNIA – „GÓRNICZY STAN NIECH ŻYJE NAM!”


Trudno w zagłębiu miedziowym nie wspominać św. Barbary, patronki (m.in.) górników i hutników. Z okazji „Barbórki” gościliśmy górnika – Pana Jacka Jandułę, który opowiedział o elementach munduru galowego oraz przedstawił film przybliżający specyfikę pracy pod ziemią. Pan Jacek odwiedził nas już po raz drugi, dlatego też (po wypiciu z uśmiechem kilku łyżeczek soku z cytryny) został uhonorowany orderem Przyjaciela „Stokrotki”. Za poświęcony czas Dzieci podziękowały Gościowi wierszem i piosenką. [GALERIA]

***
…a dziecięcy świat zdumiewa nas nieustannie:

- Co się robi z węglem?
- Sypie do komina! 
 

 

28 LISTOPADA – „O KLAUNIE, KTÓRY SZUKAŁ CYRKU”


Muzycy Lubuskiego Biura Koncertowego tym razem odwiedzili nas w towarzystwie klauna. Przy rozbrzmiewających dźwiękach pianina, saksofonu i perkusji sala gimnastyczna zamieniła się na chwilę w arenę cyrkową. Wesoły klaun rozbawiał dzieci żonglerką, jazdą na monocyklu i tworzeniem z podłużnych balonów fantazyjnych figur. [GALERIA]

 
 

 

28 LISTOPADA – MAŁE MAJSTERKOWANIE


Dzieci z grupy IV pod kierunkiem Pana Konserwatora skonstruowały drewniany karmnik. Umieszczenie „domku” w ogrodzie pozwoli na zimową obserwację ptaków. [GALERIA]

 
 

 

27 LISTOPADA – DZIEŃ DOBRY, LWIE LUCJANIE!


27 listopada w ramach międzynarodowej inicjatywy społecznej Banku ING każda grupa spotkała się z Lwem Lucjanem – bohaterem bajki terapeutycznej wydanej na potrzeby akcji „Globalne Wyzwanie 2013". Projekt jest inicjatywą Fundacji ING Dzieciom, ma na celu przybliżanie założeń statutowych organizacji, promowanie czytelnictwa oraz pozytywne oddziaływanie na środowisko lokalne.

Animacje obejmowały: czytanie opowiadania
R. Jędrzejewskiej-Wróbel „Lucjan Lew, jakiego nie było”, rozmowę inspirowaną bajką oraz pląsy i śpiewy w towarzystwie bohatera utworu. Młodsze grupy otrzymały od Gości słodycze, balony, zaś każdy Starszak został obdarowany książką i zestawem kredek. [GALERIA]

 
 

 

25 LISTOPADA - POZNAJEMY ZAWÓD GÓRNIKA


Wycieczka „Biedroneczek” do Zakładów Górniczych „Lubin” odbyła się 25 listopada, na kilka dni przed „Barbórką”. Dzieci zostały oprowadzone po różnych pomieszczeniach – odwiedziły lampownię (z latarkami, które górnicy zabierają ze sobą, gdy zjeżdżają pod ziemię), zobaczyły nietypową szatnię (a w niej – worki z ubraniami wciągane aż po sam sufit), zainteresowały się rzędem kraników (z których, nieco bajkowo, zamiast wody leciała kawa i herbata miętowa). Przedszkolakom udostępniono do zwiedzania siedzibę ratownictwa górniczego, gdzie nasi wychowankowie przyjrzeli się piłom, sekatorom do metalu i maskom ratowniczym. Liczne puchary, dyplomy i medale zaświadczały o sukcesach lubińskiej załogi w międzynarodowych turniejach górniczych służb ratowniczych (organizowanych np. w Australii, Chinach, Stanach Zjednoczonych). Dzieci podziwiały również nowo wybudowaną kapliczkę ze św. Barbarą, z ciekawym sklepieniem stylizowanym na dawny szyb kopalniany oraz 150-letni wóz strażacki, przystosowany do konnego zaprzęgu.

Prawdziwy szyb kopalniany – widziany z bliska – zrobił na dzieciach duże wrażenie. Tunel windy ma 1000 m głębokości, a za jednym razem pod ziemię może zjechać nawet 50 osób. Warto wiedzieć, że Zakłady Górnicze „Lubin” specjalizują się w wydobyciu miedzi, złota, srebra i renu.

Miłym akcentem na koniec wycieczki była sesja zdjęciowa w żółtych wagonikach górniczych… [GALERIA]


 
 

 

21 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ


Wręczane przechodniom kwiaty wywołały uśmiech na twarzy niejednego mieszkańca Osiedla Piekary. Dzieci ze „Stokrotki” po raz kolejny wzięły udział w akcji happeningowej z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. [GALERIA]

 
 

 

20 LISTOPADA - „KOT W BUTACH” W WYKONANIU NARODOWEGO TEATRU EDUKACJI


O godzinie 10:00 Grupa III i Grupa IV stawiły się w Klubie Nauczyciela, by obejrzeć spektakl pt. „Kot w butach” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Interpretacja baśni Charles'a Perraulta obfitowała w pełne humoru sceny, akcję urozmaiciły dodatkowo efekty specjalne (muzyczne, świetlne i dymne) oraz zmieniająca się choreografia. [GALERIA]

 
 

 

19 LISTOPADA – JESIENNE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW


Nasi Stokrotkowicze wspaniale bawili się podczas wtorkowych zajęć integracyjnych zaaranżowanych przez Panią Elę, wychowawczynię grupy II. Znakiem rozpoznawczym akcji zapobiegania jesiennej nudzie były tęczowe parasolki… [GALERIA]

 
 

 

15 LISTOPADA - TEATR KANON Z KRAKOWA Z "SZEWCZYKIEM DRATEWKĄ"


Dzięki aktorom z krakowskiej grupy artystycznej KANON nasze Przedszkolaki poznały dzieje Szewczyka Dratewki. Dzieci zaprzyjaźniły się z zabawnym, poczciwym chłopcem o bujnej czuprynie oraz doceniły jego uczynność wobec napotykanych zwierząt. [GALERIA]

 
 

 

13 LISTOPADA - ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE II


13 listopada odbyły się zajęcia otwarte w grupie II [GALERIA] 
 

 

„KTO WYGRAŁ MECZ? MIEDŹ!”


Kolejnego dnia po zwycięskim meczu z Lechem Poznań do naszego przedszkola przybyli młodsi reprezentanci drużyny piłkarskiej MKS Miedź Legnica. Dzieci ubrane w stroje sportowe, wyposażone w niezbędne atrybuty (trąbki, megafony, szaliki) przywitały gości gromkimi brawami i radosnymi okrzykami.
Stokrotkowicze zmierzyli się z zawodnikami podczas krótkich „piłkarskich improwizacji”, ponadto mogli zapytać o wszystkie nurtujące ich kwestie związane z zawodem sportowca. Razem z piłkarzami w przedszkolu zjawił się także Lew Miedziak, który niewątpliwie cieszył się największym zainteresowaniem dzieci. Nie tylko dlatego, że zostawił wyjątkową pamiątkę – piłkę z autografami zawodników biorących udział w środowym meczu o Puchar Polski. [GALERIA]

Na stronie internetowej klubu została umieszczona fotorelacja z piłkarskiego czwartku w „Stokrotce”: http://www.miedzlegnica.eu/index.php/news/pika-w-prezencie-dla-stokrotki/

 
 


 

7 LISTOPADA – STARSZAKI W BIBLIOTECE


W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym dzieci z grupy IV odwiedziły filię Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bieszczadzkiej. Buszowanie wśród regałów z książkami nie było jedyną atrakcją, gdyż dzieci przy okazji skorzystały również z małej lekcji gry na instrumentach muzycznych.


 
 

 

6 LISTOPADA – WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY


Podczas warsztatów plastycznych nasze przedszkolaki „wzięły glinę w swoje ręce” i uformowały kształty nawiązujące do motywów bożonarodzeniowych. Zimna i wilgotna masa przypadła do gustu większości dzieci, a na dodatek okazało się, iż można z powodzeniem wycinać z niej figury za pomocą foremek do ciastek. [GALERIA]


 
 

 

30 PAŹDZIERNIKA – WYNIKI KONKURSU
"MOJE DOMOWE ZWIERZĄTKO"


Mamy przyjemność ogłosić listę laureatów konkursu fotograficznego. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za duże zainteresowanie przedsięwzięciem. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac konkursowych, eksponowanych w holu Przedszkola. [GALERIA]

Poniżej lista laureatów konkursu. W celu obejrzenia proszę kliknąć w ikonkę miniaturki na wybraną grupę.   GRUPA 1      GRUPA 2       GRUPA 3       GRUPA 4

 
 

 

28 PAŹDZIERNIKA – WIZYTKA FUNKCJONARIUSZY POLICJI


28 października Dzieci ze wszystkich grup spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Umundurowani Goście przypomnieli Przedszkolakom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, pracowali również nad utrwalaniem znajomości numerów alarmowych. Stokrotkowicze – w podziękowaniu za wizytę – wyrecytowali i odśpiewali utwory związane z przestrzeganiem przepisów. [GALERIA]

 
 

 

28 PAŹDZIERNIKA – LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE


28 października nasi Stokrotkowicze uczestniczyli w koncercie pod tytułem „Oj dana, dana, muzyko kochana” w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Dzieci poznały instrumenty takie jak: kozioł weselny biały, kozioł ślubny czarny (odmiany dud), klarnet, skrzypce i kontrabas oraz wysłuchały ciekawych opowieści o regionalnych zwyczajach związanych z odprawianiem wesela. [GALERIA]

 
 

 

21 PAŹDZIERNIKA – PRZENOŚNE PLANETARIUM BAJKONUR


Tydzień rozpoczął się nam astronomicznie - za sprawą Gości, Pani Moniki i Pana Tomka, którzy przybyli do „Stokrotki” z przenośnym planetarium BAJKONUR. Seans o walorach edukacyjnych został przygotowany w oparciu o utwór Wandy Chotomskiej Dzieci Pana Astronoma . Teleskopek, Teleskopka oraz Berenika wprowadziły nasze Przedszkolaki w świat naukowych osiągnięć i osnutych wokół nich legend. . [GALERIA]

 
 

 

18 PAŹDZIERNIKA – WYCIECZKA NA POCZTĘ


„Żabki” i „Biedroneczki” odwiedziły Urząd Pocztowy przy ul. Dworcowej z okazji Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego, który obchodzony jest 9 października. Dzieci dowiedziały się, co dzieje się z przesyłką pocztową od chwili jej nadania do momentu dostarczenia do adresata. . [GALERIA]

 
 

 

17 PAŹDZIERNIKA – SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK


Dzieci z grupy III i grupy IV uczestniczyły w warsztatach poświęconych zasadom zdrowego żywienia, poprowadzonych przez panią dietetyk. . [GALERIA]

 
 

 

14 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Występy artystyczne wszystkich grup uświetniły przedszkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. [GALERIA]

 
 

 

10 PAŹDZIERNIKA - AKCJA "MY MIĘSOŻERCY"


MY MIĘSOŻERCY to ogólnopolska akcja edukacyjna, której celem jest uświadomienie ludziom, jak ważne jest właściwe traktowanie zwierząt. Dzieci dowiedziały się, jak odczytywać nastrój psa z jego mowy ciała i zdobyły informacje na temat prawidłowego odżywiania czworonogów. Koordynatorki projektu przypomniały przedszkolakom, jak należy reagować w przypadku zagrożenia pogryzieniem.

Akcja jest inicjatywą Fundacji Ewy Naworol, realizowaną we współpracy ze Strażą Miejską. Jednym z punktów programu były zatem rozmowy z funkcjonariuszami, połączone z prezentacją służbowego samochodu. Oprócz tego, dzieci wysłuchały opowieści o niezwykle pożytecznej pracy psów-ratowników i psów-pomocników osób niepełnosprawnych. Trzy urocze labradory dały dowód psiej usłużności.

Przy okazji wizyty w Rynku Dzieci przyjrzały się niektórym legnickim zabytkom. [GALERIA]

 
 

 

10 PAŹDZIERNIKA 2013 - PODSUMOWANIE CYKLU "OD ZIARENKA DO BOCHENKA"


Ile rąk potrzeba, żeby mieć kawałek chleba?

Dzieci z grupy III i grupy IV zaprezentowały przed swoimi młodszymi Koleżankami i Kolegami przedstawienie podsumowujące cykl tematyczny „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki śpiewem i wierszem opowiedziały o ludziach, których zasługą jest wypiek pieczywa. Na zakończenie zajęć integracyjnych wszystkie dzieci gorąco zapewniały nas, że od tej pory nie będą zostawiały z chleba ani skórki! [GALERIA]

 
 

 

08 PAŹDZIERNIKA - TEATR HUMORU IGRASZKA "GAGATEK"


We wtorek na deskach parkietu naszej sali gimnastycznej odegrane zostało przedstawienie pt. „Gagatek”. Aktorzy z wałbrzyskiego teatru opowiedzieli nam poruszającą historię niesfornego chłopca, który przebył długą drogę, by wrócić do domu i szkoły zupełnie odmieniony. [GALERIA]

 
 

 

2 PAŹDZIERNIKA 2013 - PASOWANIE MALUSZKÓW


2 października odbyło się uroczyste Pasowanie Maluszków. Dzielne Pszczółki wraz z Rodzicami celebrowały przyjęcie do grona Stokrotkowiczów. [GALERIA]

 
 

 

2 PAŹDZIERNIKA - WARSZTATY W EKOBIBLIOTECE


Reduce, Reuse, Recycle! Pod hasłem ekologicznej zasady 3R przebiegały warsztaty plastyczne zorganizowane przez legnicką Ekobibliotekę przy ul. Łukasińskiego, w których wzięły udział nauczycielki z naszego Przedszkola. [CZYTAJ WIĘCEJ ]

 
 

 

JARZYNOWY TEATRZYK


Wulkan kreatywności – tak najkrócej można określić efekty wspólnej aktywności Dzieci i Rodziców z naszego przedszkola. Dziękujemy Państwu za fantastyczne prace i mamy nadzieję, że podjęcie wyzwania sprawiło Wam wiele radości i satysfakcji. [GALERIA]

 
 

 

27 WRZEŚNIA - POWITANIE MALUSZKÓW


27 września starsze grupy ceremonialnie przyjęły do swojego grona Pszczółki, czyli Maluszki. Niebywałe, że najmłodsze Dzieciaczki bez najmniejszych oporów wystąpiły przed swoimi koleżankami i kolegami, a także z zainteresowaniem śledziły prezentacje poszczególnych grup. [GALERIA]

 
 

 

26 WRZEŚNIA - WARSZTATY PIEKARNICZE


Dzięki zaangażowaniu naszych Rodziców – Pani Marty i Pana Tomasza – nasze Starszaki wzięły udział w warsztatach piekarniczych. Pan Tomasz, zatrudniony w jednej z legnickich piekarni, opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie i zademonstrował, jak się formuje drożdżowe bułeczki z nadzieniem, rogaliki, chałki (plecione z trzech, a nawet czterech wałeczków) oraz (budzące największy zachwyt) serduszka i motylki. Biedronki wraz z Panią Basią i Panią Dyrektor spróbowały swoich sił na polu cukierniczych wyzwań – efekty ich pracy (uwierzcie!), były przepyszne… [GALERIA]

 
 

 

24 WRZEŚNIA - SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ


Wizyta iluzjonisty sprawiła nam dużo frajdy – przybyły gość pokazał nam kilkanaście sztuczek i opowiedział o tajnikach swojej profesji. [GALERIA]

 
 

 

24 WRZEŚNIA – ŻEGNAMY LATO NA SPORTOWO


Zaplanowane na 24 września potyczki sportowe z uwagi na złą pogodę zostały zorganizowane wewnątrz przedszkola. Biegaliśmy, skakaliśmy, pokonywaliśmy przeszkody, chodziliśmy po równoważni – było sporo dobrej zabawy ze szczyptą rywalizacji! [GALERIA]

 
 

 

20 WRZEŚNIA - OD ZIARENKA DO BOCHENKA, CZYLI JAK POWSTAJE CHLEB


20 września Dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w zajęciach integracyjnych poświęconych utrwalaniu wiadomości o powstawaniu chleba. [GALERIA]

 
 

 

19 WRZEŚNIA - MUCHOMORKI I ŻABKI ODWIEDZIŁY PIEKARNIĘ FIRMY OKOŃ


Grupa II i grupa III odbyły wycieczkę do Zakładu Piekarniczego firmy OKOŃ, znajdującego się przy ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy. Dzieci prześledziły cały proces powstawania chleba (od wyrabiania zaczynu po sam wypiek) oraz innych wyrobów cukierniczych. Nie brakowało atrakcji, takich jak zagniatanie ciasta i samodzielne zawijanie rogalików. Na końcu czekała na nas największa niespodzianka – dekorowanie pysznych babeczek (zakończone konsumpcją), a z piekarni wyszliśmy obdarowani drobnymi słodkościami. [ZDJĘCIA]

 
 

 

18 WRZEŚNIA - MUCHOMORKI PRZYSPOSABIAJĄ SIĘ DO ZAWODU PIEKARZA


Być piekarzem – czy to trudne? W realizację cyklu tematycznego „Od ziarenka do bochenka” dzieci zaangażowały się wszystkimi zmysłami: z uwagą słuchały o tym, jak powstaje chleb, a także zabawiły się w piekarzy, formując z masy solnej różne rodzaje wypieków. [ZDJĘCIA]
 
 

 

17 WRZEŚNIA - TEATR KUKIEŁKOWY "ELF"

17 września gościliśmy w „Stokrotce” Teatr Kukiełkowy „ELF”. Dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce prozdrowotnej „O Bystrzaku, który nie mył warzyw” [ZDJĘCIA]
 
 

 

9 WRZEŚNIA - DZIECI Z GRUPY II i GRUPY III ODWIEDZIŁY OSADĘ DANIELI [GALERIA]


Jadąc autokarem do Jaroszówki koło Zamienic, obmyślaliśmy taktykę na odpędzenie deszczowych chmur. W rozległym gospodarstwie agroturystycznym przywitała nas uśmiechnięta Pani Bogusia, która opowiedziała nam o hodowanych w osadzie zwierzętach (danielach, nutriach, świnkach wietnamskich, kucach, krowach, gęsiach, pawiach, indykach, przepiórkach, królikach, kurach ozdobnych…) i zaprosiła na przejażdżkę wokół posesji.... [CZYTAJ WIĘCEJ]
 
 

powrót do wiadomości z 2015 r.

Zdjęcia z wszystkich wiadomości dostępne są w zakładce "Galeria"
   
KALENDARZ WYDARZEŃ

WRZESIEŃ
Sprzątanie Świata
Powitanie Maluszków
Pożegnanie lata na sportowo
Dzień Chleba
Jarzynowy Teatrzyk

PAŹDZIERNIK
Światowy Dzień Ochrony Zwierząt
Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego
Pasowanie na przedszkolaka
Dzień Edukacji Narodowej
„Bezpieczny Przedszkolak”

LISTOPAD
Wszystkich Świętych
Zabawy na jesienną szarugę
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Andrzejki

GRUDZIEŃ
Dzień Górnika i Nafciarza
Mikołajki
Świąteczne spotkania z Rodzicami
Wigilia Bożego Narodzenia
Jasełka

STYCZEŃ
Dzień Ligi Ochrony Przyrody
Dzień Babci i Dziadka
Bal karnawałowy

LUTY
Światowy Dzień Chorego
Walentynki
Baśń na zimowe dni
Zimowe zabawy w ogrodzie

MARZEC
Pierwszy Dzień Wiosny
Dzień Spaceru
Międzynarodowy Dzień Teatru

KWIECIEŃ
Wielkanoc
Spotkanie z Zajączkiem
Światowy Dzień Ziemi
„Z ekologią na Ty”
Międzynarodowy Dzień Tańca

MAJ
Imieniny Przedszkola
Dzień Niezapominajki
Legnica - moje miasto

CZERWIEC
Dzień Dziecka
Międzynarodowy Dzień Rodziny
Święto Muzyki
Pożegnanie Starszaków
Uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej
 
© Copyright 2010 Paweł, odwiedziło nas : osób